Strony

środa, 13 marca 2013

Napisy i ogłoszenia -cd

Z powodu awarii skanera nie mogę na bieżąco uzupełniać swoich znalezisk "chodnikowych", które, mimo nagłego ataku śnieżnej zimy nadal się trafiają. 

W związku z tym postanowiłam opublikować kolejne okazy z cyklu napisy i ogłoszenie.

Na początek smakowity kąsek - zagubiona fretka.

Komentarz/wyjaśnienie:

Ogłoszenie wyjątkowe z wielu powodów: błędu ortograficznego, opisu zamieszczonego przez autora "wysoka nagroda a jednak łagodna" :) , jak również odręcznego dopisku.

Komentarz/wyjaśnienie: Znowu efekt komiczny uzyskany przez niezręczność pisarską  autora.

 

I na koniec wysprejowane na asfalcie:

Komentarz/wyjaśnienie:

W małej miejscowości letniskowej pod Lublinem. Nie znam szczegółów ani motywacji. W mojej klasyfikacji to napis z cyklu ręką dziecka.




piątek, 1 marca 2013

Nowe okazy w kolekcji - z opóźnieniem

Kilka okazów z ostatniego czasu. Niestety, nie pamiętam wszystkich faktów co do znalezienia. Muszę uruchomić jakiś system notatek na bieżąco. Na odwrocie nie zawsze się da bo są często kartki zapisane dwustronnie.

Znalezione: 25 lutego 2013, ul Chodźki, Lublin
Wnioski: brak

Tu klasyczna lista zakupów

Znalezione: nie pamiętam,  Lublin
Wnioski: brak

A tu klasyczna lista zakupów z ciekawymi elementami, zapisana na odwrocie kartki od lekarza z dawkowaniem leków:



Znalezione: nie pamiętam, Lublin
Wnioski: Z jednej strony innym charakterem pisma zapisane nazwy leków. Pierwsza pozycja to chyba Xylometazolin (krople do nosa), bez recepty? Ale sposób pisania taki lekarski... Czyli musi to być instrukcja dawkowania. A z drugiej strony spis zakupów. Dość typowy, ale jednak ciekawy. Na pierwszej pozycji cewniki (!). potem zakupy spożywcze -  zgrupowane z dopiskiem zupa. I na koniec zupki dla Pawła i deserek.


I na koniec jeszcze jeden spis leków. nieco sponiewierana kartka, gdyż wyciągnięta z topniejącej pryzmy śniegu:).

Znalezione: nie pamiętam, Lublin
Wnioski:
Jest tam chyba Ketonal forte(silny lek przeciwbólowy ). Zafascynował mnie  z nazwy Ekstazolam.  Z tego co znalazłam w sieci jest to lek nasenny. A to nie jest recepta - czy taki lek można kupić bez recepty? A może ta kartka to spis leków o które trzeba poprosić lekarza o recepty?  Powyżej to chyba Ranigast. Jak dla mnie taki spis to notka lekomana... 


poniedziałek, 18 lutego 2013

Nowy okaz w kolekcji - nauka i praca

Dziwna notatka - coś między ściągą a listą słówek:

Znalezione: 12 lutego 2013, ul Lotnicza, Lublin
Wnioski: Te słówka są chyba francuskie i jakby medyczne (ścięgna, łagodzący) ale wymieszane z deklinacjami i słowami z innych dziedzin (documents to jednak angielski?) Wydaje mi się że kartkę zgubiła osoba która przygotowuje się do pracy zagranicą w służbach medycznych (pielęgniarka, opiekunka). Do tego jakieś liczby - podliczenia



poniedziałek, 11 lutego 2013

Nowe okazy w kolekcji

 

Na poniższym spisie zakupów pierwsza pozycja wskazuje z jakiej okazji został przygotowany:





 

Znalezione: 7 lutego 2013, ul Krańcowa, Lublin
Wnioski: Znaleziony w Tłusty Czwartek więc na pierwszy miejscu listy pączki. Reszta klasyczna. Chyba będą robione pierogi, które w Lublinie nazywamy wiejskie (ser biały + kasza)

Poniższe znalezisko w zasadzie nie powinno znaleźć się w kolekcji (brak ręcznych dopisków). Jednak zamieszczam na prośbę pewnego młodego człowieka, który zaangażował siew moje hobby.

Znalezione: 6 stycznia 2013, ulKrańcowa, Lublin

Wnioski: brak







piątek, 8 lutego 2013

Nowe okazy w kolekcji - z opóźnieniemi

Plony zborów z poprzednich tygodni. Na początek coś z działu nauka szkoła - klasówka na specjalnym formularzu. Ze względu na dużą objętość zeskanowałam tylko pierwszą i ostatnią stronę.

Znalezione: 31 stycznia 2013, ul Lipowa, Lublin

Wnioski: Gimnazjum czy liceum? Mało mam do czynienia z obecną edukacją więc trudno mi ocenić. Podpisane jest IB.  Dlaczego wyrzucona? Ocena chyba niezła - 3.

Poniżej zanotowany numerek:

Znalezione: nie pamiętam
Wnioski: brak

Dwa spisy zakupów ciekawe ze względu na jeden produkt.





Znalezione: nie pamiętam
Wniosk
i: Było już piwo na liście zakupów, teraz jest i wódka. W przypadku listy po lewej wygląda na to, że szykuje się jakieś party: wyborowa, hamburgery, sernik(?), jaja.